Čtvrtek, 5 května, 2022
události
HomeRady a NávodyEnergetické štítky: Ušetří úsporné spotřebiče opravdu peníze?

Energetické štítky: Ušetří úsporné spotřebiče opravdu peníze?

- Reklama -aktualita

Rozmýšlíte se nad tím, zda utrácet tisíce za úsporné spotřebiče? Nejste si jisti, jestli se s nimi opravdu dá následně ušetřit? Pokud si i vy kladete tyto otázky, pak je tento článek přímo pro vás.

Proč si pořídit úsporný spotřebič?

Ceny za energie jsou čím dál tím vyšší a u většiny domácností tvoří podstatnou část rozpočtu. Chcete ušetřit? Pořiďte si novější výrobky, které jsou úspornější, ty vám pomohou ušetřit za rok tisíce. Pořízení takového úsporného spotřebiče sice představuje vyšší počáteční investici, ale jeho následný provoz je mnohem méně nákladný.

Jak poznáte úsporný spotřebič

V dřívějších letech se nejúspornější spotřebiče na trhu označovaly přelepkou „A“. U sušiček nebo třeba vysavačů se ale dnes setkáte až s úsporou ve třídě A+++. Naopak u praček, ledniček, myček nádobí, vinoték nebo displejů se od března 2021 za nejúspornější považuje třída A. Všechny tyto údaje se nachází na tzv. energetickém štítku spolu s roční spotřebou energie, užitným objemem a hlučností.

Nevyplatí se hledat velkou úspornou lednici, pokud ji nebudete mít čím zaplnit. Podobně to vypadá i u pračky či myčky nádobí. V těchto případech se kapacita odvíjí i od počtu členů v domácnosti. Před samotným výběrem a nákupem tedy zvažte objem či kapacitu nového elektrospotřebiče.

S úsporným spotřebičem ušetříte i jinde než za energie

S nákupem úsporného spotřebiče nešetříte pouze vlastní rozpočet za elektřinu. Ruku v ruce s úsporou peněz jde i úspora dalších zdrojů, jako třeba vody anebo i vaší vlastní energie a času. Vezměte si třeba takovou beznámrazovou chladničku. Představte si, kolik vás každé odmrazování stálo energie. Jak vyskočila spotřeba, sotva jste dovnitř zase zpět naskládali potraviny.

A co potom třeba parní pračka? Ušetří vám především spoustu žehlení, ale také vám doporučí správný program, vypočítá a odměří potřebnou dávku vody, a dokonce i pracího prostředku.

Získáte nové moderní funkce

Udržet krok v tak rychlé době není snadné. Výrobci se neustále předbíhají s novými technologiemi, které péči o domácnost maximálně usnadňují a/nebo přináší novou škálu zábavy. U moderních chladniček se například nevytváří námraza a udrží potraviny déle čerstvé. Nové televize mají již zabudovaný internetový prohlížeč a dokonalé vyvážení barev.

Nebojte se trochu posunout s dobou a svou domácnost povýšit na další level. Nejenže vám nové spotřebiče usnadní život a přinesou větší komfort, díky nižším provozním nákladům na nich ještě ušetříte. Tudíž se vám počáteční investice vyplatí. Pokud by vámi vybraný spotřebič převyšoval váš rodinný rozpočet, rychlá půjčka váš problém vyřeší.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel