Úterý, 11 října, 2022
události
HomeFinanceVirtuální platební karta – vyplatí se ji používat?

Virtuální platební karta – vyplatí se ji používat?

- Reklama -aktualita

Stalo se vám někdy, že jste odjeli a veškeré peníze i platební karty si nechali doma? Ani to už v dnešní době není problém. Stačí si zřídit virtuální kartu.Kopírovat HTMLKopírovat text

Jak to funguje?

Virtuální karty fungují úplně stejně jako ty, na které jsme zvyklí. Stejně, jako každá jiná klasická karta, má své číslo, datum platnosti a bezpečnostní kód. Jediné, v čem se liší, je neexistující fyzická podoba. Vy ji nedostanete do ruky a nebudete ji moci přikládat k terminálu, ale nahrajete si ji do mobilní peněženky v mobilu či hodinkách nebo do internetového bankovnictví.

Kde můžu virtuální kartou platit?

U některých poskytovatelů těchto služeb platí, že s virtuální kartou nelze platit v kamenných obchodech a můžete ji využít pouze k platbě na internetu. Takových variant už je sice menšina, ale stále se s nimi můžete setkat.

U většiny karet však stačí, abyste měli účet u některé z mobilních peněženek anebo virtuální peněženku jako součást chytrých hodinek nebo náramku. Pak by vám v platbě v kamenném obchodě mohlo bránit pouze to, že by obchodník nepřijímal platbu kartou. A to se v dnešní době vidí málokde.

Co je jednorázová virtuální karta?

Existuje také možnost sjednat si jednorázovou virtuální kartu, která se po zaplacení sama zruší. Tento typ se používá především v zemích a obchodech, kde nefungují zabezpečené platební brány a metoda 3D Secure.

Právě u obchodníků, kteří nepoužívají metody dvoufázového ověření online, může totiž dojít k uložení vašich platebních údajů a jejich zneužití. Proto existuje možnost jednorázové karty.

Platba jednorázovou virtuální kartou jde rovnou přes vaši banku. Ta ověří vaši totožnost a teprve poté strhne peníze z bankovního účtu. Vy tak s obchodníkem nesdílíte své platební údaje.

Jaké výhody a nevýhody má virtuální platební karta?

Virtuální platební karty s sebou rozhodně nesou mnoho pozitivního a dokážou vám velmi pomoci. Především je nemůžete ztratit, prostě je máte nahrané v mobilu nebo hodinkách a k jejich aktivaci stačí zadat PIN, naskenovat otisk prstu anebo využít rozeznání obličeje. Také jich můžete mít hned několik, u některých firem až 10 najednou, a ani jedna vám nebude zabírat místo v peněžence.

Nevýhodou ale je, že pouze některé banky tyto karty podporují a každá navíc má své vlastní podmínky. Pokud tedy budete chtít o virtuální kartu žádat, musíte se ujistit, že vaše banka tuto možnost nabízí, případně, které mobilní peněženky schvaluje.

S virtuální kartou také souvisí fakt, že musíte mít neustále nabitý mobil nebo hodinky, jinak nic nezaplatíte. Pokud by taková situace nastala a elektronika by vás zradila, půjčka online vám dokáže pomoci, klidně i jednorázově.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel